Секрети вибору професії для підлітків

карт

   Користь вибору професії складно переоцінити, у вас є своя кімната, своя школа, свої друзі, і навіть велосипед, а тепер буде і професія, це більшою мірою відноситься до реального і складного професійного вибору і він завжди індивідуальний, тобто за ним стоїть реальна відповідальність.    У сучасному світі ціна помилки надто висока, враховуючи тривогу батьків, якоюпереймається школяр, це стосується і ЗНО, і подальшого навчання. Чого вже говорити, сучасні іспити стали якоюсь подобою тесту на батьківську успішність: «Ми проходимо по балам туди-то, а ви?». Тоді і виходить, що професійне покликання штука, надмірно заангажована страхом помилки і батьків, і самих підлітків.

   Відповідно пошуки професії перетворюються іноді в спроби уникнути помилки або вибрати безпрограшний варіант, часом, підміняючи реальне професійне покликання. Хоча покликання — це завжди відчуття себе справжнього, пошуки себе, спроба відшукати в діяльності і власних інтересах своє обличчя, свій сенс і втілити це в вибір професії. Коли я можу сказати, що я — це не тільки я, але і моя професія.

  Часто на сімейних консультаціях психологу доводиться стикатися з деяким страхом або відходом, капітуляцією підлітка, коли ні він, ні батьки не знають куди далі рухатися, а наближається час вступу. Це можна пояснити, враховуючи тривоги батьків і сучасне покоління, заточене на успіх і своєрідну моду у професіях, складно недооцінювати ступінь ризиків. І не підтримувати в цьому підлітка небезпечно, адже він дуже скоро може злякатися такої відповідальності і здатися під натиском батьків, які, швидше за все, будуть сприймати це як якусь лінь і небажання вибору взагалі. Все що потрібно, часом — це деяка допомога в адекватній побудові плану, який буде реалістичний в часі, місці і об’єкті професії, на це потрібно велике терпіння і це не робиться за один раз.

  Тому сутність профорієнтації, як науки про пошук професійного покликання і самовизначення як раз і полягає в мінливості світу і пошуку кращого професійного шляху. І вона в цьому відіграє лише початкову роль, всю ж іншу роботу робить сам підліток, коли планує майбутнє, дізнається наявність професій і їх приналежність, намагається будувати прогнози, дізнається про речі, пов’язані з роботою. Тому так часто йому потрібна допомога, інформація та підтримка в професійному виборі. Головними постулатами в цьому процесі вважаються 3 кита вибору професії. Перший — це загальна талановитість, безталанних людей не існує, там, де є людина, завжди існує і його покликання, якщо цього немає, значить, людина зайнята не своєю справою. Другий постулат говорить про загальну перевагу, це означає, що якщо у вас щось виходить гірше, ніж у інших — щось повинно вийти краще, шукайте! І нарешті, третій постулат відображає неминучість змін — жодне судження про людину не може вважатися остаточним. Хоча б тому, що якщо сьогодні у вас є можливість дізнатися щось нове, то завтра ви вже будете трішки іншим.

  Центр «ІНСАЙТ» пропонує незалежне комп’ютерне діагностування   метою визначення індивідуальних якостей особистості та специфіки її діяльності, подальшим уточненням різномаїття професійної діяльності.

   Це усвідомленняваріантів професійного вибору часто допомагає справлятися з підвищеною тривогою, а створюючи професійний план, ми можемо отримати шанс знайти наше покликання, хоча доведеться неабияк постаратися, звичайно ж.

pp2pp1

 

 

Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з вашого власного сайту.

Залишити коментар